Sutapdinti stogai

Sutapdinti stogai

Reikalavimai visų tipų stogams įrengti apibrėžiami statybos techniniame reglamente STR 2.05.02:2008 „Statinių konstrukcijos. Stogai“. Svarbu pabrėžti, kad jie taikomi tik naujai įrengiamiems arba rekonstruojamų ir kapitališkai remontuojamų pastatų stogams.

Bendrieji reikalavimai, taikomi visų tipų stogams, yra būti atspariems atmosferos poveikiui ir projektiniams eksploatacijos poveikiams. Stogai turi būti suprojektuoti, pastatyti ir naudojami taip, kad atitiktų esminius statinio reikalavimus. Stogų konstrukcijos turi atitikti priešgaisrinių norminių dokumentų reikalavimus, ties karnizais neturi susidaryti ledo varveklių, nuo stogo neturi kristi sniego nuošliaužos, juos turi būti saugu valyti, prižiūrėti ir remontuoti. Užlipti ant stogo turi būti įrengti patogūs ir saugūs laipteliai.

Stogams įrengti naudojami statybos produktai neturi teršti aplinkos. Stogų konstrukcijų garsą izoliuojančios savybės turi atitikti Lietuvos Respublikos normatyvinių dokumentų reikalavimus.

Stogai turi būti įrengti taip, kad pastato vidus ir po hidroizoliaciniais sluoksniais esančios stogo konstrukcijos būtų apsaugotos nuo išorinio lietaus ir sniego poveikio. Stogai privalo turėti tinkamus nuolydžius lietaus vandeniui nutekėti. Stogų hidroizoliaciniams sluoksniams turi būti naudojami stogo nuolydžiui pritaikyti statybos produktai. Vanduo nuo pastato stogo turi būti nuvestas taip, kad nepakenktų pastato konstrukcijoms, keliams, šaligatviams, greta esantiems statiniams, nedarytų žalos aplinkai. Ant stogų, kurių karnizai yra aukščiau kaip 6 m nuo žemės paviršiaus, turi būti įrengta vandens nuvedimo nuo stogo sistema. Stogų šilumos izoliacijos savybės turi atitikti kitų atitinkamų reglamentų reikalavimus.

Stogų konstrukcijoms leidžiama naudoti tik nustatyta tvarka sertifikuotus statybos produktus. Neleidžiama naudoti tokių statybos produktų, kurie stogų įrengimo ir eksploatavimo metu tarpusavyje sąveikaudami (dėl cheminės reakcijos, elektros korozijos, terminio poveikio, skirtingos deformacijos senėjant ir pan.) mažina vienas kito ilgalaikiškumą. Stogai turi būti chemiškai atsparūs juos supančios aplinkos poveikiui.

Ant stogų turi būti įrengti žaibolaidžiai. Šių išdėstymas ir jų įrengimo konstrukciniai sprendiniai turi būti pagrįsti skaičiavimais.

Plokšti stogai – tai dar kitaip vadinamieji sutapdinti stogai. Plokšti stogai paplitę visame pasaulyje. Dažniausiai tokia stogo konstrukcija naudojama pramonėje statyboje, tačiau tai taip pat yra ir šiuolaikinės, modernios stogo konstrukcijos individualių namų bruožas. Sutapdinti stogai pastatams suteikia šiuolaikinę ir išskirtinę išvaizdą. Tokio tipo stogai nesumažina pastato vidaus erdvės, tad plokščiojo stogo dėka galima išnaudoti visą palėpės erdvę.

Sutapdintas stogas padengtas kokybiška stogo danga gali būti naudojamas ir kaip terasos, sodo, vaikų žaidimo aikštelės plotas,  nes stogo danga plokštiems stogams yra lygi, su mažu nuolydžiu. Plokštiems stogams dažniausiai dengti  naudojamos: bituminės ruloninės stogo dangos ir PVC stogo dangos . Taip pat gali būti naudojama daugiasluoksnės kompozicinės plokštės stogams, angliškai dar vadinamos „Sandwich” tipo.

Sutapdintam stogui labai svarbu kokybiškas apšiltinimas. Mūsų įmonė siūlo rinktis iš šių apšiltinimo medžiagų.

Vertėtų prisiminti, kad pagrindinė plokščio stogo paskirtis yra apsaugoti pastatus nuo atmosferos veiksnių, tokių kaip krituliai, vėjas, temperatūrų kaina. Mūsų patyrę stogo dangų specialistai patars kokios stogo dangos medžiagos labiausiai tiks Jūsų plokščiam stogui, kad maksimaliai apsaugotumėte savo pastatus nuo atmosferos veiksnių ir sutapdintas stogas ilgai Jums tarnautų.

Susisiekite su mumis >>